Fase Comarcal de Natació
El Consell Esportiu del Baix Empordà organitza la Fase Comarcal de Natació per aquest curs 23/24. Aquesta fase consta de les següents jornades:
JORNADA 1 Nedador complet |
Diumenge 17 de desembre de 2023 |
Sant Feliu de Guixols - Piscina la Corxera |
|
||
JORNADA 2 | Diumenge 25 de febrer de 2024 | Sant Feliu de Guíxols - Piscina Municipal |
|
Quota d'inscripció i assegurança:
INSCRIPCIÓ PER ACTIVITAT |
|
Trofeu nedador complert |
5€ d’inscripció |
Fase Comarcal |
5€ d’inscripció |
PREU ASSEGURANÇA ANUAL |
|
Esportistes |
12€ |
Delegats |
24€ |
Entrenadors |
24€ |
Lliga Consells Esportius de Girona
Un any més l'Agrupació Territorial de les comarques Gironines organitza la Lliga Consells Esportius de Girona de Natació. La inscripció a la Lliga inclou la inscripció a les 4 jornades (3 jornades de la lliga + Jocs Emporion (esportistes que hagin participat mínim a una jornada).
Sistema de competició:
Número de proves. La Lliga constarà de 3 jornades, obertes a tots els esportistes inscrits, amb classificacions independents.
Seguint amb les indicacions de la Sercretaria General de l'Esport i de l'Activitat Física, i per tal de garantir el dret a la pràctica esportiva a tots els participants, des de l'organització de la Lliga Territorial de Natació dels Consell Esportius de Girona, s'ha elaborat un projecte complementari que s'activarà en cas de no poder celebrar les jornades de competició previstes com a punt de partida.
Les inscripcions generals a la Lliga es faran mitjançant el corresponent full d’inscripció al consell esportiu d’origen s'obriran el dilluns 13 de novembre de 2023 i es tancaran el divendres 15 de desembre de 2023.
Quota d'inscripció:
La quota d'inscripció té un preu únic de 25,00 € per esportista i dóna dret a participar a les 3 jornades, amb el preu de la inscripció, no esta inclosa l'assegurança:
- Llicència Esportista (menors de 18 anys): 12,00 €.
- Llicència Esportista de dia (menors de 18 anys): 2,00 €.
- Llicència de tècnic/a: 24,00 €
JORNADA 1 |
Dissabte 17 de febrer de 2024 |
ROSES Alt Empordà |
Prebenjamí i Benjamí: crol + esquena + relleus crol Aleví, Infantil, Cadet, Juv-Jun: crol + esquena + relleus crol |
JORNADA 2 |
Dissabte 16 de març de 2024 |
SANT FELIU DE GUÍXOLS Baix Empordà |
Prebenjamí i Benjamí: crol + braça + relleus crol Aleví, Infantil, Cadet, Juv-Jun: crol + braça + relleus crol |
JORNADA 3 |
Dissabte 20 d'abril de 2024 |
PUIGCERDÀ Cerdanya |
Prebenjamí i Benjamí: crol + esquena + relleus crol Aleví, Infantil, Cadet, Juv-Jun: crol + papallona + relleus crol |
JOCS EMPORION |
18 i 19 de maig de 2024 |
BAIX EMPORDÀ |
Prebenjamí i Benjamí: crol + braça + relleus crol Aleví, Infantil, Cadet, Juv-Jun: crol + escollir (esquena, braça, papallona) + relleus crol |